vegetables

Sebzeler en sağlıklı gıdalar, sağlık teşvik

Sebze hakkı

Pancar Kök iki yılda bir bitki

Botanik bir bit: pancar yemek odası, iki yıllık bir kök bitki ailesi (Chenopodiaceae) Chenopodiaceae (Lebedovye). Pancar - şeker pancarı yaprağı, şeker ve yem yakın akrabası. El çiçek (sapı), pancar, çiçeklenme, tohum verimleri - Yaşamın ilk yılında, ikinci yaprak rozet ve kök oluşur.  Kök sistemi, pancar omurgası olan 10-15 cm derinlikte ve derin yatıyor

kökleri sapmak sırılsıklam kotiledon paralel iki yönde, ana kök itibaren. Pancar kökü nadsemyadolnogo diz (epicotyl) ve hipokotil (hipokotil) oluşur. Kırmızı pancar kökü iki yıllık bitki kerevizepicotyl oluşan taç kök, yatak yaprakları ve tomurcukları itibaren ve hipokotil gelen - yaprak kök yaka, yani onun dökme, yoksun ve kökleri. Aslında kök - yan kökleri ile kök alt parçasıdır.

Kök anatomisi tarım makine seçiminde önemli bir rol oynar. Bu pancar kök bitkileri yapısı sayesinde kök kendisi (bir kök sebze havuç, maydanoz, yabani havuç, kereviz gibi) oluşan bazı çeşitleri, kök sebze hariç, fide ile yetiştirilir.  Pancar dalgalı kenar üçgen, kâlp şeklinde-oval plaka ve oldukça uzun petioles olan ile, yumuşak, alternatif, tüm bırakır.

Sap ve merkezi kaburga genellikle yoğun kestane rengi ve genellikle bütün yaprak bıçak kırmızı-yeşil var.  Kök pancar  yerine, 40-70 cm boyunda kuvvetli dik dallı kaynaklanıyor ile çiçek taşıyan hava çekimleri, yaşamın ikinci yılında kuruldu.

Ancak, belirli koşullar altında - ve erken ilkbahar ekim osobennopodzimny, uzun soğuk bahar - iki yıllık bir dönemi pancar geliştirme kırık ve yaşamın ilk yılı içinde çiçekler, bir floriferous ateş oluşturuyor.  Çiçek, biseksüel, küçük, tek başına ya da gövde ve dallarının 7.2 shtukna ipuçları, beş üyeli basit çiçek örtüsü, beş organlarındaki ve büyük köpek, yeşilimsi veya beyazımsı. Demetleri düzenlenen Çiçek - salkım.

Pancar - çapraz kendi aralarında ve yabani pancar ile kolayca bitkiler tozlaşma çeşitleri tozlaşmak.  Meyve - kapsül. Odunsu çiçek örtüsü ile ve birbirleri ile birlikte büyümek, sağlam bir kök meyve formu - klubochek.V glomerüller 1 katı kabuk küçük, yuvarlak, düz tohum 7 olabilir. 1000 toplam meyve ağırlığı 18-50 gr, 1,5-5 g.Vshozhest tohumlar 8 yıla kadar saklanan tohumların ağırlığı değişmektedir.

Çeşitleri bağlı olarak kök bitkileri, farklı şekil, boyut ve renkleri vardır. Kökleri şekli uzun, yuvarlak ve düz ve ara geçiş formları, örneğin, düz yuvarlak ve konik uzatılmış bulunmaktadır. En verimli Uzun ve küresel kökleri.

Köklerinin dışında cilt Resim kırmızı siyah ve mor değişir, eti derece koltsevatosti değişen, beyaz, kırmızı, koyu kırmızı, kahverengi-kırmızı, koyu kırmızı, koyu mor olabilir.  Pancar - iskorbüt ve beriberi için mükemmel bir çözüm, anemi çok yararlıdır. Suyu plörezi, pnömoni ve solunum hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Ateroskleroz tedavisinde kullanılan iyot yüksek içeriği nedeniyle. Pancar geliştirir bağırsak, kan basıncını azaltır.  Yetersiz kan dolaşımı böbrekler ve karaciğer gibi diyabet şiddetli olduğunda, güçlü eylem alkalik ürünler aittir, önerilir.

pancar, lahanası, maydanoz, anemi, kereviz